Programy

Błystek

Program dla dzieci

Głównym celem audycji radiowej Błystek jest rozwijanie twórczej aktywności dzieci, rozbudzanie ich wyobraźni i fantazji. Słuchacze poznają ciekawe i wartościowe teksty z literatury dla dzieci i młodzieży oraz mogą brać udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez wydawcę audycji. Czytaj dalej

Buch Travel

Program podróżniczy

Lubisz odkrywać nowe miejsca i doświadczać ich niepowtarzalnego klimatu? Chcesz dowiedzieć się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy na temat różnych zakątków świata? Chcesz poznać interesujące miejsca widziane przez pryzmat podróżniczych doświadczeń? Czytaj dalej

EKO-logika

Program o ekologii

EKO-logika tu usłyszycie o ekologicznym stylu życia, nowinki ze świata eko, ekologiczne porady, przepisy i inspiracje, informacje z ekologicznych imprez. To audycja dla tych EKO i dla tych którzy są sceptycznie do niej nastawieni. Bądzicie z nami.

Czytaj dalej

Kocioł Kulturalny

Program o tematyce kulturalnej

Muzyka, teatr, literatura, film i inne dziedziny sztuki – od nowego roku to wszystko w jednym programie! Chcesz wiedzieć co piszczy na deskach teatru, co słychać w kinie alternatywnym, co warto czytać, czego słuchać i co koniecznie zobaczyć? Czytaj dalej

Lektury Nieobowiązkowe

Program o literaturze

Nowości wydawnicze, tytuły już zapomniane, lektury czytane na nowo – te i wiele innych tematów z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników książki. Czytaj dalej

Łowcy Budyniu

Program muzyczny

„… Za siedmioma górami i siedmioma rzekami jest kraina garażowych  szarpidrutów. Odwiedzamy ją w każdy poniedziałek o 20. Latający dywan łowców  budyniu wyrusza na poszukiwania!” Odkrywamy nowe muzyczne oblicze Krakowa.  Zapraszamy do studia młode zespoły i autorów najciekawszych undergroundowych  projektów muzycznych.

Czytaj dalej

Operacja Styl

Program o różnych stylach życia

Operacja Styl to program o różnych stylach życia. Chcemy przyjrzeć się różnym pomysłom na życie. Ta audycja to spotkania z literaturą, muzyką, podróżach i o tym jak żyć. Po prostu spotykamy się na godzinę i rozmawiamy przy dobrej kawie.

Czytaj dalej

Płyta Tygodnia

Program muzyczny

Co tydzień w audycji Płyta Tygodnia, prezentujemy wyszukaną przez dziennikarzy radia Pryzmat muzyczną rewelację. Zawsze jest to album, który zasługuje na uwagę i jest na licencjach CC.

Czytaj dalej

PozaRządem

Program o organizacjach pozarządowych

Podczas każdej audycji rozmawiamy z ludźmi, którzy chcą coś zmienić, komuś pomóc, spełnić swoje marzenia, coś zbudować lub po prostu przeżyć niesamowitą przygodę.

Czytaj dalej

Przystanek Kraków

Program Akademii Dziennikarskiej

Ekspresowe informacje, bezpośrednie połączenia aktualnych faktów i opiniotwórczych komentarzy, nowe tory intelektualnej debaty. Kultura, sprawy społeczne, obywatelskie i samorządowe Krakowa. Wszystko, o czym warto mówić. Pytania, które warto stawiać i odpowiedzi, których warto szukać.

Czytaj dalej

Szkoła w radiu

Program projektu Szkoła w Radiu

„Szkoła w Radiu” to audycje publicystyczne w ramach projektu Szkoła w radiu. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie raz w miesiącu przygotowuje jedną audycję na tematy związane z życiem placówki lub ważnymi wydarzeniami odbywającymi się na jej terenie.  Tym razem audycje przygotowują:

Czytaj dalej

Sportowa Energia

Program sportowy

Sportowa Energia to nowa propozycja dla słuchaczy Radia Pryzmat. Audycja ukierunkowana będzie na sporty, o których mówi się mało lub wcale. Poznacie takie dyscypliny o których wcześniej nie słyszeliście.

Czytaj dalej

WieRzeNie

Program o religiach

Audycja, w której spotkają się przedstawiciele różnych religii. Dyskutować w nim będziemy na trudniejsze i lżejsze tematy, z różnej perspektywy. Dialog międzyreligijny – to u nas możliwe! Czytaj dalej

Powtórki
soboty i niedziele
12:00-18:00
Dzwońcie
12 421 15 93

logo_sckmszkola_logo