Realizacja dźwięku

Realizacja dźwięku w radiu Pryzmat

Zajęcia mają na celu przekazanie uczestnikom wiedzy na temat działania podstawowego sprzętu wykorzystywanego przez realizatora dźwięku, zdobycie wiedzy na temat mikrofonów, stołu mikserskiego oraz umiejętność ich zastosowania w praktyce. Podczas zajęć uczestnicy będą pracować na sprzęcie internetowego radia Pryzmat. Będą uczyć się nagrywania, montażu i emisji materiałów dźwiękowych. Ponadto będą współpracować z redakcją radia Pryzmat. Uczestnik zajęć będzie mógł samodzielnie realizować audycje radiowe na żywo.

Koncentrujemy się na zdobywaniu i rozwijaniu praktycznych umiejętności z szeroko pojętej dziedziny Realizacji Dźwięku. Teoria wpleciona w ćwiczenia służy wyjaśnianiu zjawisk spotykanych w praktyce realizatorskiej.

Zajęcia Grupy Realizatorskiej mają za zadanie rozbudzanie i zaspokajanie zainteresowań realizatorskich młodzieży w taki sposób, aby zdobyte wiadomości i doświadczenia mogła wykorzystać w przyszłości, jako realizatorzy dźwiękowi podczas szkolnych, lokalnych czy środowiskowych wydarzeń. Słuchacze zdobywają wiedzę na temat realizacji audycji radiowych, obróbki materiałów dźwiękowych, a także podstaw prawnych licencji creative commons oraz umiejętność ich zastosowania w praktyce.

Najcenniejszą pierwszą praktykę w zawodzie realizator dźwięku uczestnicy zajęć zdobywają w internetowym radiu Pryzmat. Jest to miejsce stworzone w 2009 roku z myślą o młodzieży, która chciałaby doskonalić swoje umiejętności poprzez praktyczne działanie. Tutaj podczas codziennych audycji prowadzonych przez młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, pracują realizatorzy dźwięku, którzy czuwają nad jakością techniczną emitowanych audycji.

Jednak na tym nie wyczerpują się możliwości, które są dostępne dla uczących się realizacji dźwięku. W Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży mieści się profesjonalna scena, na której regularnie odbywają się przedstawienia teatralne, taneczne, a także koncerty, właśnie podczas ich przygotowywania uczestnicy zajęć dowiedzą się jak pracować podczas spektaklu teatralnego i jak odpowiednio nagłośnić muzyków podczas organizowanej Muzycznej Scenie Młodych. Zdobywanie jak największego wachlarza doświadczeń zapewnia w przyszłości lepszy start na rynku pracy, dlatego uczestnicy grupy realizacji dźwięku będą również uczyć się pracy realizatora dzięki współpracy z Krakowską Scenę Muzyczną, która organizuje koncerty, warsztaty, panele dyskusyjne o muzyce.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tajemnice dźwięku w wieku od 16 do 21 lat.

 

W Radiu Pryzmat w SCKM, Ul. Wietora 15

Pytania prosimy kierować na maila: radiopryzmat.krakow@gmail.com

Agnieszka Tobijasiewicz

661 970 048

Powtórki
soboty i niedziele
12:00-18:00
Dzwońcie
12 421 15 93

logo_sckmszkola_logo