Programy

Błystek

Program dla dzieci

Głównym celem audycji radiowej Błystek jest rozwijanie twórczej aktywności dzieci, rozbudzanie ich wyobraźni i fantazji. Słuchacze poznają ciekawe i wartościowe teksty z literatury dla dzieci i młodzieży oraz mogą brać udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez wydawcę audycji. Czytaj dalej

Buch Travel

Program podróżniczy

Życie to nieustanna podróż. Od człowieka do człowieka. Od bezpiecznej przystani hiszpańskiego portu, po środek amazońskiej dżungli.  Przez oceany, uczące pokory w stosunku do świata, ku szczytom najwyższych gór, pozwalających odnaleźć własną drogę… Drogę na szczyt.

Czytaj dalej

Czas Biznesu

Program o biznesie

Jak zacząć zarabiać? Skąd czerpać motywację do działania ? Czy znamy swoje prawa? Jak wyglądają studia od kuchni ? To jedne z wielu nurtujących pytań,które będą poruszane w audycjach Czas Biznesu. Zapraszamy więc do zapoznania się ze światem ekonomii! I pamiętajcie czas to pieniądz.

Czytaj dalej

EKO-logika

Program o ekologii

EKO-logika tu usłyszycie o ekologicznym stylu życia, nowinki ze świata eko, ekologiczne porady, przepisy i inspiracje, informacje z ekologicznych imprez. To audycja dla tych EKO i dla tych którzy są sceptycznie do niej nastawieni. Bądzicie z nami.

Czytaj dalej

Kocioł Kulturalny

Program o tematyce kulturalnej

Kino, teatr, literatura, inne dziedziny sztuki, a także kultura dnia codziennego – tym właśnie zajmuje się redakcja Kotła Kulturalnego. Tu mówimy o nowościach, ciekawostkach oraz pokazujemy jak wiele można zaliczyć do kultury. Zapraszamy do słuchania w każdy wtorek o godzinie 20! Czytaj dalej

Łowcy Budyniu

Program muzyczny

„… Za siedmioma górami i siedmioma rzekami jest kraina garażowych  szarpidrutów. Odwiedzamy ją w każdy poniedziałek o 20. Latający dywan łowców  budyniu wyrusza na poszukiwania!” Odkrywamy nowe muzyczne oblicze Krakowa.  Zapraszamy do studia młode zespoły i autorów najciekawszych undergroundowych  projektów muzycznych.

Czytaj dalej

Operacja Styl

Program o różnych stylach życia

Operacja Styl to program, który próbuje odnaleźć własną definicję stylu. Robi to przy udziale wyjątkowych gości. Nikomu nie będziemy narzucać własnego zdania. Będziemy nastawieni na słuchanie. A to wszystko po to, żeby poznać style życia, zarówno dzisiaj, jak i dawniej. Żeby poznać różnorodne spojrzenia kobiet i mężczyzn.  Bez uproszczeń czy stereotypów, za to z dobrą kawą, herbatą i rozmową.  Operacja Styl spojrzy na człowieka całościowo: od ubrań i fryzury, po najskrytsze myśli.

Czytaj dalej

Płyta Tygodnia

Program muzyczny

Co tydzień w audycji Płyta Tygodnia, prezentujemy wyszukaną przez dziennikarzy radia Pryzmat muzyczną rewelację. Zawsze jest to album, który zasługuje na uwagę i jest na licencjach CC.

Czytaj dalej

Przez pryzmat Wiedzy

Program o nauce

Zaciskasz dłoń coraz mocniej i mocniej, aby uspokoić elektron który się w niej znajduje… I nagle przestajesz go wyczuwać. Zniknął. Otwierasz dłoń. Nie ma na niej żadnego elektronu. Jesteś absolutnie pewien, że pomiędzy twoimi paluszkami nie została żadna szczelinka, a jednak udało mu się uciec. A ty nic nie poczułeś. Elektron przeniknął przez twoje ciało, nawet go nie dotykając. To doprawdy niegrzeczne z jego strony.”

Czytaj dalej

Przystanek Kraków

Program Akademii Dziennikarskiej

Ekspresowe informacje, bezpośrednie połączenia aktualnych faktów i opiniotwórczych komentarzy, nowe tory intelektualnej debaty. Kultura, sprawy społeczne, obywatelskie i samorządowe Krakowa. Wszystko, o czym warto mówić.

Czytaj dalej

Szkoła w radiu

Program projektu Szkoła w Radiu

„Szkoła w Radiu” to audycje publicystyczne w ramach projektu Szkoła w radiu. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie raz w miesiącu przygotowuje jedną audycję na tematy związane z życiem placówki lub ważnymi wydarzeniami odbywającymi się na jej terenie.

Czytaj dalej

Sportowa Energia

Program sportowy

Sportowa Energia to propozycja dla słuchaczy Radia Pryzmat, którzy są miłośnikami aktywnego spędzania czasu. Audycja ukierunkowana jest na mniej popularne sporty, o których mówi się mało lub wcale. Poznacie takie dyscypliny, które nie były Wam znane.

Czytaj dalej

WieRzeNie

Program o religiach

Audycja, w której spotkają się przedstawiciele różnych religii. Dyskutować w nim będziemy na trudniejsze i lżejsze tematy, z różnej perspektywy. Dialog międzyreligijny – to u nas możliwe! Czytaj dalej

Powtórki
soboty i niedziele
12:00-18:00
Dzwońcie
12 421 15 93

logo_sckmszkola_logo