Ramówka

 

Poniedziałek 15.10.18

Muzyka w Radiu Pryzmat

 

Wtorek 16.10.18

18:00 Wie-Rze-Nie

MIFGASH w języku hebrajskim oznacza spotkanie i od tego się wszystko zaczyna. Jest to fundacja, która zajmuje się edukacją młodzieżą na temat historii oraz kultury żydowskiej. Nas pochłonie w rozmowie Projekt „W 354 dni dookoła judaizmu” realizowany wspólnie z JCC Kraków. Zapraszam do słuchania. Agnieszka Tobijasiewicz.

19:00 Czas Biznesu

Psychologia biznesu, motywacja i wizytówka personalna. Te terminy zostaną poruszone w naszej drugiej audycji. Bądźcie z nami o 19;00 a dowiecie się jak obudzić w sobie chęć do działania. Zapraszamy!

20:00 Kocioł kulturalny

Żyjemy zanurzeni w naszym świecie, w obecnej kulturze. A jak wyglądała kultura w bardzo odległych czasach? Jak mitologiczne wierzenia i podania kierowały życiem ludzi? O tym opowiem w Kotle Kulturalnym we wtorek o godzinie 20. Spróbujemy też popatrzeć na XXI wiek z perspektywy mitologii greckiej i rzymskiej. Zapraszam, Karolina Zuber.

 

Środa 17.10.18

18:00 EKO-logika

Czy wiedzieliście o tym że w naszym Krakowie jest Ogród Społeczny?  Nie?
Krakowski Ogród Społeczny jest ogrodem społecznościowo-edukacyjnym, który działa na zasadzie samoorganizacji, kierując się zasadami jawności, przejrzystości, partnerstwa oraz współpracy ale gdzie znajdują się takie ogrody i jak one działają a co ważne jakich nowych ludzi można spotkać o tym usłyszycie na naszej antenie. Zapraszam Klaudia Seremak

19:00 Przez Pryzmat Wiedzy 

Jak bada się skład atmosfery ? Czy wielkie mocarstwa tego świata kontrolują klimat? Jak to się dzieje że pomimo ogromnego rozwoju energetyki odnawialnej dalej 80% energii pobieramy z Paliw kopalnych ? O tym wszystkim opowie nam fizyk, analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, Pan Marcin Popkiewicz. Zapraszam do słuchania, Patrycja Domańska.

20:00 Łowcy Budyniu

Backstage Pass to szalona ekipa, która łączy energiczny rock and roll z punk rockiem. Z własnego doświadczenia wiem, że na ich koncertach nie da się stać nieruchomo. Zapraszam Kuba Dębski.

 

 

Czwartek 18.10.18

18:00 Operacja Styl

Zapraszamy do słuchnia. Julia Sumera

19:00 Sportowa Energia

Swimrun, padel, racketlon. Słyszeliście kiedyś o takich dyscyplinach sportowych? Jeżeli nie, to dobrze się składa, bo właśnie o nich będziemy rozmawiać podczas najbliższej audycji. Moim gościem będzie Bartek Panek, człowiek uprawiający wiele sportów mocno amatorsko, który miał styczność z wyżej wymienionymi sportami. Zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszam od 19, Kamil Latuszek

20:00 Buch Travel

USA to jeden z największych krajów na świecie, odwiedzanych co roku przez mnóstwo turystów. Na co zwrócić uwagę, wybierając się do Ameryki? Jak załatwić wizę? Wreszcie – co warto tam zobaczyć? Już w najbliższej audycji porozmawiamy z panią Jowitą Seczkowską i jej synem Miłoszem, którzy stopę na amerykańskiej ziemi i postawili już nie raz. Zapraszam, Katarzyna Kowalczyk.

 

Piątek 19.10.18

18:00 Błystek

Jesień już zadomowila się na dobre ale w baśniach wszystko jest możliwe… czy napewno? Posłuchajcie opowieści Jadwigi Mączyńskiej. Do usłyszenia.

19:00 Przystanek Kraków

Wysłuchamy pierwszych reportaży Zofii Jurowskiej pt. „Księża niepowszedni” i Magdaleny Magdziasz pt. „Za kółkiem” przygotowanych w ramach zeszłorocznej Akademii Dziennikarskiej. Wszystkie wysłuchane reportaże są dostępne na naszym kanale youtube, gdzie można głosować na reportaż, który najbardziej się Wam podoba.

20:00 Płyta Tygodnia

Zapraszamy do wysłuchania plyty zespołu Strange Zero, o której opowie Marzena Muzyk.

 

Sobota 

12.00 WieRzeNie

13.00 Czas Biznesu

14.00 Kocioł kulturalny

15.00 EKO-logika

16.00 Przez Pryzmat Wiedzy

17.00 Łowcy Budyniu 

 

Niedziela

12.00 Operacja Styl 

13.00 Sportowa Energia 

14.00 Buch Travel

15.00 Błystek

16.00 Przystanek Kraków

17.00 Płyta Tygodnia

 

Powtórki
soboty i niedziele
12:00-18:00
Dzwońcie
12 421 15 93

logo_sckmszkola_logo