Radio Pryzmat

Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży

CO DZISIAJ
AKTUALNOŚCI
RAMÓWKA

Co dzisiaj

Sobota 01.10.2022

12.00 Kocioł Kulturalny

Na mapie Krakowa możemy zobaczyć wiele miejsc związanych z teatrem. W tym tygodniu zagoszczą u nas przedstawiciele Sceny Supernova. Wypełnia ona lukę w alternatywnej przestrzeni scenicznej w naszym mieście. Jesteście ciekawi? Zapraszam, Zuzanna Chmura.

13.00 Łowcy Budyniu

Droga utworu muzycznego, od projektu danego artysty do premiery na platformach streamingowych czy w radiach, jest bardzo długa i kręta. Cały ten proces nie odbyłby się bez menadżerów muzycznych, którzy pomagają artyście odpowiednio odnaleźć w tym muzycznym świecie. O tym, czym konkretnie się zajmują i dlaczego to praca nie dla każdego, opowie nam Maciej Niewiadomski, menedżer Zalii, Lacklustera oraz Helucze. Zapraszam, Wiktor Fejkiel

14.00 Buch Travel

O swobodnym trybie życia, szerokich perspektywach, zmianach w pandemii i rodzinnym podróżowaniu po świecie opowie nietuzinkowa postać, społecznik, podróżnik, trener językowy oraz działacz charytatywny – Dawid Łasut. Serdecznie zaprasza Kacper Ładoń.

15.00 Operacja Styl

Muzyka Radia Pryzmat

16.00 Sportowa Energia

Jesień zawitała do nas szybciej niż każdy z nas mógłby się tego spodziewać. Lato pożegnało nas zbyt wcześnie, a motywacja do sportu drastycznie spadła. W tym wypadku Michał Kękuś i Małgorzata Bednarczyk przychodzą z pomocą. Opowiedzą jak nie dać się jesiennej chandrze i odnaleźć w sobie sportowy żywioł. Zapraszamy!

17.00 Przez Pryzmat Wiedzy 

Podczas najbliższej audycji wraz z Cosmodrill udamy się w przestrzeń kosmiczną, która niewątpliwie spędza sen z powiek wielu wizjonerów. Nasi goście powiedzą nam o możliwościach jakie daje nam przestrzeń kosmiczna oraz o tym, co się w niej skrywa. Nie będzie to rozmowa o kosmitach, ale o surowcach, które skrywają się we wszechświecie i technologiach, które zrewolucjonizują nasz świat. Zapraszam na nasz statek kosmiczny, który wystartuje o godzinie 19:00 – Oskar Radłowski

18:00 Radio Filozofów

Czym jest filozofia? Dlaczego warto filozofować? Czy filozofia jest nam potrzebna? Na nową audycję w Radiu Pryzmat zapraszają filozofowie Beta Sarapata, Marzena Dudziuk-Koluch, Wojciech Zalewski.

 
 

Aktualności

Slider

Uwaga ! rozpoczynamy kolejny rok emisyjny 2022/23, będzie to już 13 rok kiedy nadajemy dla Was. W tym roku wracają Wasze ulubione audycie Łowcy Budyniu i Buch Travel. Pożegnaliśmy, mamy nadzieję że na krótko, audycje W Labiryncie i Przystanek Kraków. W piątki raz w miesiącu  będziecie mili okazję posłuchać rozważań filozoficznych w audycji Radio Filozofów. Zapraszamy do słuchania. Bądźcie z nami!

______________________________  

30 września w ostatni piątek miesiąca zapraszamy do słuchania naszej nowej audycji Radio Filozofów. W pierwszej audycji usłyszycie Czym jest filozofia? Dlaczego warto filozofować?  Czy filozofia jest nam potrzebna? Zapraszają filozofowie Beta Sarapata, Marzena Dudziuk-Koluch, Wojciech Zalewski.

______________________________  

Jesienna Playlista gramy dla Was muzykę na Licencji CC, tym razem piosenki wybrali Julia Kasperkiewicz, Wiktor Fejkiel, Bruno Fritz, Natalia Rusinek, Dymitr Krawczuk, Michał Kękuś, Zuzanna Chmura. Miłego słuchania 🎧

______________________________  

W ramach współpracy Antykwariatu Abecadło i Radia Pryzmat w audycji Operacja Styl odbywa się cykl rozmów poświęcony ciekawym gościom antykwariatu, którzy podzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami nie tylko czytelniczymi, zaprasza Agata Ciechanowska.

   

Ramówka