Dzisiaj na antenie

Dzisiaj na antenie

Sobota 22.01.2022

12.00 Kocioł Kulturalny

O śpiewie, również operowym, porozmawiamy z Joanną Trafas- absolwentką Akademi Muzycznej w Krakowie. Przybliży nam tajniki, jak przygotować gardło do kilkugodzinnego śpiewu operowego oraz opowie o współpracy z filharmonią i pracy z dziećmi i młodzieżą. Zapraszam, Wiktor Fejkiel.

13.00 W Labiryncie 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Markiem Kubińskim, poetą. Określa się on jako min. jedyny w kraju samozwańczy sotnik, prekursor neodekadentyzmu i neosymbolizmu czy prorok Czarnej Polski. Wydał w ostatnim czasie swój debiutancki tomik pt. „Wielka Konieczność”. Co to wszystko oznacza? Odpowiedź tylko w naszej audycji. Bądźcie z nami! Zapraszam, Daniel Czerniawski.

14.00 Przystanek Kraków

Zastanawiasz się, gdzie możesz poznać ludzi z pasją i rozwijać umiejętności miękkie? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak żeby posłuchać o organizacji studenckiej AEGEE-Kraków. Opowie nam o niej prezydent Błażej Mstowski oraz autostopowicz i wolontariusz z doświadczeniem Sando Freger. Zaprasza Magdalena Kowacka.

15.00 Operacja Styl

Ostatnio częstym postanowieniem noworocznym  jest rozwój osobisty. Tematyka Psychologii Pozytywnej jest teraz bardzo popularna. Częstym problemem wielu z nas jest negatywne myślenie, a często ciężko jest je przekierować na pozytywne. Jakie techniki relaksacyjne  należy zastosować, żeby czerpać   radość z życia i być szczęśliwym. Czym są afirmacje, Self Care oraz jak być wdzięcznym. Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w naszej audycji. Naszym ekspertem będzie Bożena Burzyńska, która prowadzi profil Psychologia Pozytywna   Zapraszam z uśmiechem, Julia Kasperkiewicz.

16.00 Sportowa Energia

Ostatnio coraz popularniejsze stają się gale freak-fight, podczas których osoby niezwiązane na co dzień z aktywnością fizyczną próbują swoich sił w sportach walki. Z uwagi na swoją niebezpieczną naturę, wydarzenia te zostały już okupione ofiarami śmiertelnymi. O tym, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z m.in. rozgrywkami Punch Down, a także czy pojedynki w ramach gal freak-fight mogą być nazywane sportem, usłyszycie już w najbliższej audycji Sportowej Energii. Zapraszam, Michał Kękuś.

17.00 Przez Pryzmat Wiedzy 

Zawód strażaka często wzbudza podziw i ciekawość. Nie wszyscy wiedzą, że każdy może spróbować swoich sił w tym fachu, wstępując do OSP. W dzisiejszej audycji wszystko co chcecie wiedzieć na temat Ochotniczej Straży Pożarnej! Szymon Paprocki z OSP Tonie opowie jak wygląda praca strażaka i przedstawi wiele ciekawostek związanych z tą kwestią. Może zainspiruje któregoś z słuchaczy do wstąpienia w szeregi OSP?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *